کد خبر: 6086

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۳۸ هزار و ۷۴۸ نفر از مسافران تابستانی آسیب دیده و متاثر از حوادث مختلف توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر خبر داد.

به گزارش نیکوکار، مهدی ولی پور با اعلام آخرین گزارش ماموریت های امداد و نجات هلال احمر در تابستان ۱۳۹۹ افزود: در سه ماهه تابستان هشت هزار و ۱۳۳ ماموریت امداد و نجات برای نجات جان ۳۸ هزار و ۷۴۸ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف در سراسر کشور انجام شد که با انجام این شمار ماموریت امدادی پنج هزار ۹۱۶ نفر از مصدومان و افراد گرفتار در حوادث جوی و ترافیکی نجات یافتند.

وی ادامه داد: همچنین در مدت یادشده و با تلاش نجاتگران و امدادگران هلال احمر در سراسر کشور ۲ هزار و ۲۱۱ نفر از افراد آسیب دیده و در راه مانده از خدمات اسکان اضطراری و موقت بهره مند شدند، چهار هزار و ۴۶۰ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند و ۸۲۲ مورد عملیات نجات فنی در حوادث مختلف نیز از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در سراسر کشور انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به درصد فراوانی ماموریت های امداد و نجات در تابستان سال ۱۳۹۹ نیز افزود: در سه ماهه تابستان ۵۸ درصد ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی، ۱۳ درصد مربوط به مراجعات حضوری، ۱۰ درصد مربوط به حوادث شهری، هشت درصد مربوط به حوادث کوهستان، سه درصد مربوط به حوادث ساحلی، ۲ درصد مربوط به حریق جنگل ها، ۲ درصد مربوط به حوادث جوی، ۲ درصد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی، یک درصد مربوط به سایر ماموریت ها و یک درصد مربوط به برنامه های ملی و مذهبی بوده است.

 انجام ۲۵ درصد از ماموریت های امداد و نجات در استان های شمالی کشور در تابستان ۱۳۹۹

ولی پور با اشاره به انجام ۲۵ درصد از ماموریت های امداد و نجات فصل تابستان در استان های شمالی کشور توضیح داد: طی این مدت بیشترین ماموریت ها در استان های شمالی کشور (گلستان، گیلان و مازندران) با ۲ هزار و ۳۶ مورد به ثبت رسیده است که بیشترین ماموریت امداد و نجات به ترتیب در استان های مازندران با ۹۹۹ مورد (۱۲ درصد از کل ماموریت های امداد و نجات)،  گلستان با ۵۹۱ مورد(هفت درصد از کل ماموریت های امداد و نجات) و گیلان با ۴۴۶ مورد (پنج درصد از کل ماموریت های امداد و نجات) بوده است، همچنین در فصل تابستان استان اصفهان نیز با ۷۱۰ مورد( ۹ درصد از کل ماموریت های امداد و نجات) را به خود اختصاص داده است.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: تلفن گویای «ندای امداد» با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/