مدیرکل انتقال خون استان تهران از راه اندازی پویش اهدای خون به نیت یک شهید در هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش نیکوکار، محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران از راه اندازی پویش اهدای خون به نیت یک شهید، همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس خبر داد.

وی ادامه داد: در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و به پاسداشت چهل سال حضور سازمان انتقال خون در کنار مردم از دوران جنگ با دشمن بعثی تا دوران نبرد با ویروس کرونا، پویش نذر خون به نیت یک شهید در استان تهران راه اندازی می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به حضور و امداد رسانی پزشکان، پرستاران و کارکنان این مجموعه در دوران جنگ تحمیلی، گفت:انتقال خون از ابتدای دوران دفاع مقدس در خط مقدم جبهه‌ها و برای نجات جان مجاهدان و مجروحین، منشا آثار خیر و اتفاقات بزرگی بوده است و الحمدلله این روزها هم در نبرد با ویروس منحوس کرونا همچنان در خط مقدم نظام سلامت و در کنار مردم هستیم.

مهدی زاده اضافه کرد: تلاش داریم در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و پیوند فرهنگ شهادت و فرهنگ اهدای خون، پویش اهدای خون به نیت یک شهید را با مشارکت مردم خیرخواه و مهربان راه اندازی کنیم تا در این روزهای سخت شیوع کرونا و محدودیت‌های در رفت و آمد، زمینه حضور مردم را در مراکز اهدای خون فراهم کنیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر اینکه شهدا، الگوهایی ممتاز برای فرهنگ سازی مومنانه و مجاهدانه در جامعه هستند، خاطر نشان کرد: در پویش اهدای خون به نیت یک شهید، هر کدام از داوطلبان اهدای خون برای کار انسانی و نجات بخش خود در مسیر نجات جان انسانها، یک شهید را سهیم می‌کند و این حرکت م‌تواند یک خیزش فرهنگی برای زنده نگه داشتن یاد شهدا باشد؛ چه آنانکه در میدان نظامی و چه کسانی که در خط مقدم سلامت برای امنیت و آرامش مردم از جان خود مایه گذاشتند.

وی گفت: نیاز روزانه بیش از ۱۶۰ بیمارستان و مرکز درمانی به فرآورده‌های خونی برای نجات جان بیماران، نشان دهنده حیاتی بودن این کار انسانی است که امیدواریم مردم ما مثل همه صحنه‌های مهم که در وسط میدان و به بهترین شکل رفتار می‌کنند، ضرورت اهدای خون را فراموش نکنند.

منبع:فارس

 

انتهای پیام/