کد خبر: 5764

مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان از طرح توسعه تفضیلی شهرداری بابلسر که حریم اردوگاه شهید عظیمی شهرستان بابلسر که ویژه استفاه افراد دارای معلولیت است را نشانه گرفته، انتقاد کرد و گفت: برج سازان زمین خوار بر سر تنها اردوگاه مناسب سازی شده معلولان در کشور سایه سنگینی انداخته‌اند.

به گزارش نیکوکار، به نقل از سازمان بهزیستی کشور، علی همت محمود نژاد افزود: متاسفانه اردوگاه شهید عظیمی بابلسر که از سال ۱۳۴۲ برای این افراد وقف شده و در حال حاضر به خوبی مناسب سازی و برای افراد دارای معلولیت دسترس پذیر شده، در طرح توسعه تفضیلی شهرداری بابلسر مورد مخاطره قرار گرفته و هیچ کسی نیست که به فریاد معلولان برسد.
وی افزود: طرح مذکور باعث از بین رفتن ۱۰ سوله ویژه افراد دارای معلولیت با ظرفیت پذیرش روزانه ۲۰۰ فرد معلول در اردوگاه می شود و در نهایت خطر از بین رفتن توریسم افراد دارای معلولیت را به دنبال خواهد داشت.
محمود نژاد با بیان اینکه سالانه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار فرد دارای معلولیت از امکانات این اردوگاه بهره مند می شوند، گفت: فعالان حوزه معلولان از این موضوع به اردوگاه شهید عظیمی به شدت نگران هستند و از رییس قوه قضاییه می خواهیم که هر گونه دست درازی به منافع افراد دارای معلولیت که بر اثر فشار زمین خواران ایجاد شده را شخصا پیگیری کند.
وی افزود: بیش از ۱۰ تشکل فعال در حوزه افراد دارای معلولیت با ارسال نامه به رییس مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه و دفتر مقام معظم رهبری درخواست کرده اند که از تنها اردوگاه مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت در سطح کشور، دفاع کنند.

 

انتهای پیام/