معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همه کودکان تحت پوشش در مراکز و فرزندان ترخیصی تا ۲۳ سالگی دارای بیمه سلامت و درمان هستند.

به گزارش نیکوکار، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اعلام اینکه همه کودکان تحت پوشش در مراکز و فرزندان ترخیصی تا ۲۳ سال دارای بیمه سلامت و درمان هستند، گفت: تمامی فرزندانی که در مراکز سازمان بهزیستی اقامت دارند (در حدود ۱۰هزار کودک) و همچنین فرزندانی که در خانواده‌های سببی و نسبی نگهداری می‌شوند و تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، تحت پوشش بیمه خدمات درمانی پایه (بیمه سلامت) هستند و حتی تا سن ۲۳ سالگی نیز این بیمه ادامه دارد.

وی گفت: پیش از این برای تحت پوشش بیمه قرار دادن کودکان بدون شناسنامه و هویت مشخص مشکلی وجود داشت و چون اوراق هویتی نداشتند، نمی‌توانستند از خدمات بیمه استفاده کنند اما طی تفاهم نامه‌ای که فی ما بین سازمان بهزیستی و بیمه سلامت ایرانیان منعقد شده است و قابلیت به روز رسانی را نیز دارد، این فرزندان می‌توانند با ارائه معرفی نامه از سوی سازمان بهزیستی، هنگام بستری شدن در بیمارستان از خدمات بیمه استفاده کنند، تا زمانی که شناسنامه دریافت کنند و تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص سقف سنی این فرزندان در بهره‌مندی از بیمه سلامت، گفت: این فرزندان تا سن ۲۳ سالگی یعنی ۵ سال پس از اینکه از سرپرستی مستقیم بهزیستی نیز خارج می‌شوند، می‌توانند از خدمات این بیمه استفاده کنند و بعضا مواردی هم وجود دارد که برخی از فرزندان سازمان که دانشجو هستند از سن ۲۳ سالگی نیز عبور کرده‌اند، اما همچنان از بیمه خدمات درمانی برخوردارند.

وی افزود: فرزندانی که تحت پوشش بهزیستی هستند اما هنوز بیمه نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه به بهزیستی شهرستان خود برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه خدمات درمانی اقدام کنند.

مسعودی فرید متذکر شد: اگر در سطح شهرستان و استان مشکل آنها رفع نشود؛ در ستاد بهزیستی کشور این آمادگی وجود دارد که موضوع را پیگیری و حل و فصل کنیم و در هر صورت روال جاری ما این است که تمامی فرزندان بهزیستی باید تحت پوشش بیمه باشند.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/