کد خبر: 5642

معاون اشتغال کمیته امداد کشور گفت: ایجاد اشتغال برای یک سوم از جامعه بیکار کشور در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته و در تلاش برای ایجاد اشتغال برای ۱.۵ میلیون نفر هستیم.

به گزارش نیکوکار، حجت الله عبدالملکی شامگاه یکشنبه در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای یک سوم از جامعه بیکار کشور در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته و با توجه به اینکه حدود ۴.۵ میلیون بیکار در سطح کشور داریم، در تلاش برای ایجاد اشتغال برای ۱.۵ میلیون نفر هستیم.

وی افزود: از سال ۹۶ تا پایان سال ۹۸ برابر آمارهای مستند، ۴۹۳ هزار شغل در برنامه اشتغال امداد ایجاد شده در حالی که کل اشتغال ایجاد شده در کشور در این مدت ۸۰۰ هزار نفر است.

معاون اشتغال کمیته امداد کشور ادامه داد: در بحث اشتغال امداد با توجه به اینکه دو محور توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌های تهی دست و رعایت کرامت و حرمت کمک شوندگان مورد تاکید مقام معظم رهبری است، این دو محور در راس فعالیت‌های این نهاد به محرومان قرار گرفته است.

عبدالملکی یادآور شد: امروز عده‌ای مدعی هستند که کمیته امداد که ۴۰ سال پیش با هدف رفع محرومیت‌ها و کمک به نیازمندان تاسیس شد موفق نبوده چرا که هنوز هم در جامعه جمهوری اسلامی ایران مردم تهی دست زندگی می‌کنند که این یک ادعا غلط و اشتباه است.

وی بیان کرد: با توجه به آمارهای بانک جهانی در اوایل انقلاب حدود ۴۶ درصد مردم ایران زیر خط فقر مطلق زندگی می‌کردند و این در حالی است که امروز چیزی به نام فقر مطلق نداریم و وارد فقر نسبی شده‌ایم و این به معنای مشکل در بحث اشتغال، درآمد ثابت و مسکن است.

معاون اشتغال کمیته امداد کشور گفت: کمیته امداد به دنبال این است که با ایجاد اشتغال در میان جوانان به ویژه کسانی که تحت پوشش هستند، منبع درآمد ثابتی برای آنان ایجاد کرده تا کرامت آنان نیز حفظ شود.

عبدالملکی اظهار کرد: امروز که به این نقطه رسیده‌ایم نشان می‌دهد در کنار فعالیت دستگاه‌های اجرایی، خدمات رسان و حمایتی، جمهوری اسلامی در بحث اقتصادی توانسته علیرغم تمام مشکلاتی که از بعد از انقلاب با آن مواجه است، خوب عمل کند.

وی افزود: کمیته امداد با توجه به اینکه عملکرد خوبی در بحث اشتغال داشته امروز با توجه به اینکه بیش از ۵۷ درصد مردم ایران مستاجر هستند، به سمت تامین مسکن و صاحب خانه شدن محرومان گام برداشته است.

منبع: مهر

انتهای پیام/