معاون حقوقی کمیته امداد گفت: افراد نیازمند و مددجویان کمیته امداد می‌توانند از خدمات حقوقی و وکلای رایگان در رسیدگی به پرونده‌های قضایی بهره مند شوند.

به گزارش نیکوکار، جعفر صباغیان، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد  در پاسخ به این پرسش که «مدد جویان کمیته امداد و افراد غیر مددجویی که توان لازم برای انجام امور حقوقی و مشکلات قضایی خود ندارند، چگونه می‌توانند از خدمات حقوقی رایگان استفاده کنند؟»، اظهار داشت: ۵۱۸ میز خدمت در تمام استانها داریم.در محاکم دادگستری، کانون وکلا و مرکز امور خانواده و مشاوران قوه قضائیه، وکلا در طول ماه یا سال تکالیفی دارند که تعدادی از پرونده‌ها را به عنوان معاضدت و رایگان پیگیری کنند.

وی ادامه داد: افراد غیر تحت پوشش کمیته امداد می‌توانند به مراکزی که دفاتر آن در دادگستری وجود دارد، یا به کانون‌های وکلا مراجعه کنند؛ این مجموعه‌ها اگر تشخیص دهد که مراجعه کننده بی بضاعت است، برای پیگیری امور حقوقی فرد، وکیل معاضدتی برای آنها معرفی می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد بیان داشت: مددجویان کمیته امداد نیز می‌توانند به میزهای خدمت ما در دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور مراجعه کنند و در آنجا وکلای نیکوکار به آنها معرفی شده و رسیدگی به امور حقوقی دنبال می‌شود.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/