به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، ۷۶ مرکز جامع سلامت برکت مشغول خدمت‌رسانی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش نیکوکار، محمد مهجوری با اعلام این خبر گفت: با افتتاح ۹ مرکز جامع سلامت برکت در هفته گذشته، تعداد مراکز جامعه سلامت بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به ۷۶ مرکز رسید.

وی در تشریح مراکز جامع سلامت افتتاح شده در استان سیستان و بلوچستان اظهارکرد: این ۹ مرکز در شهرهای زهک، زابل، زاهدان، خاش و نیک شهر با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد نسبت به ساخت ۹۶ مرکز جامع سلامت در استان سستان و بلوچستان متعهد است که از این تعداد، ۷۶ مرکز افتتاح شده و ۹ مرکز دیگر تا بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مهجوری درباره پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان توضیح داد: ۴۸۵ پروژه شامل مدرسه، راه، پل، مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، کتاب‌خانه، دارالقرآن، خانه عالم، حوزه علمیه و غیره را در استان سیستان و بلوچستان در دست اقدام داریم که ۳۱۲ پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای ۴۸۵ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان یک‌هزار و ۸۴۲ میلیارد ریال است.

مهجوری با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه مدرسه‌سازی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بنیاد تا به امروز ۹۹ مدرسه را در استان افتتاح کرده است و ۱۹ مدرسه دیگر نیز مهرماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد نسبت به ساخت ۱۷۴ مدرسه در استان سیستان و بلوچستان متعهد بوده است.

وی تاکید کرد: ورود بنیاد برکت به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها، مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته است.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۹ هزار و ۳۷۱ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/