مدیر کل کمیته امداد استان تهران از اشتغال به کار ۷۰۲ نفر از مددجویان تحت حمایت از طریق مراکز کاریابی خبر داد و گفت: این افراد در سه ماه گذشته مشغول به کار شدند.

به گزارش نیکوکار، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه کمیته امداد ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت را از طریق کاریابی ها دنبال می کند، ادامه داد: در سه ماه گذشته ( خرداد، تیر و مرداد) ۷۰۲ نفر به کاریابی ها معرفی و مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی مددجویان و با توجه به نیازهای کارفرمایان، آموزش های لازم را در مراکز فنی و حرفه ای برای مددجویان پیگیری می کند، خاطر نشان کرد: مددجویان آموزش دیده به کارفرمایان، مؤسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی معرفی می شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران به بسته های تشویقی در نظر گرفته شده برای کارفرمایان اشاره کرد و افزود: این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان و تسهیلات قرض‌الحسنه است که با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در نظر گرفته می شود.

پرپنچی اضافه کرد: پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه کارفرما به مدت دو سال و همچنین پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با اقساط ۷ ساله و سود ۴ درصد از بسته های تشویقی برای کارفرمایانی است که برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شغل ایجاد کنند.

وی تصریح کرد:هر کارفرما می تواند برای ۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد فرصت شغلی ایجاد کند و به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود ۴ درصد و اقساط ۷ ساله دریافت کند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/