مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور از توزیع پنج هزار و ۵۰۰ یاری‌برگ مشاوره بین افراد نیازمند از اسفند سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: افراد با این یاری‌برگ‌ها می‌توانند از خدمات مشاوره روانشناسی تخصصی بهره‌مند شوند.

به گزارش نیکوکار، بهزاد وحیدنیا افزود: هر سال یاری برگ‌هایی با تشخیص مددکاری اجتماعی به افراد نیازمند از جمله ساکنان مناطق حاشیه ای و روستاهای محروم داده می شود تا نیازهای روانشناختی آنان تامین شود.

وی بدون اشاره به مبلغ اعتبار اختصاص داده شده به این یاری‌برگ‌ها خاطرنشان کرد: هرسال منابع اعتباری برای این حوزه اختصاص داده می شود.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور با یادآوری اینکه یاری برگ ها در واقع برگه معرفی مراجع به مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی غیردولتی هستند، گفت: این یاری برگ‌ها تعدادی از جلسات مشاوره را تحت پوشش قرار داده و هزینه‌های آن را در مراکز تخصصی تحت نظارت این سازمان، کمتر یا به طور کلی رایگان می‌کنند.

وحیدنیا افزود: علاوه براین یاری برگ‌ها، سامانه مشاور بهزیستی با شماره ۱۴۸۰ روزانه از ساعت هشت تا ۲۴ به صورت رایگان به تمام مردم خدمات مشاوره رایگان ارائه می‌کند.

یارانه مشاوره مبلغی است که سازمان بهزیستی کشور برای حمایت از افراد نیازمند به خهدمات مشاوره ای و روان شناختی به منظور ارتقای سلامت روان جامعه می‌پردازد.

با توجه به سیاست گسترش مراکز مشاوره غیردولتی و به منظور افزایش دسترسی مردم به خدمات مشاوره ای و روانشناختی و جبران تفاوت تعرفه‌های دولتی و خصوصی، یارانه برای مراجعین نیازمند با اولویت معلولین و مددجویان سازمان به مراکز مشاوره غیردولتی عمومی و تخصصی یا مراکز سلامت روان محلی تحت نظارت سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

برای معرفی و ارجاع مراجعان به مرکز تحت پوشش یارانه، در یاری برگ مشخصات فردی مراجع، نوع خدمات درخواستی او از جمله مشاوره، شرکت در کلاسهای آموزشی یا اجرای تست و همچنین مبلغ یارانه و مرجع معرفی‌کننده ثبت می شود. این یاری برگ به همراه فهرستی از مراکز تحت نظارت سازمان به مراجع تحویل داده می‌شود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/