کد خبر: 3968

بررسی بازار سرمایه در یک ماه اخیر نشان می دهد خودروسازان با شتاب بالا در جاده سبز بورس در حال حرکت هستند و در این بین رقابت جذابی بین آنها شکل گرفته است.

به گزارش نیکوکار،  رصد بازار سرمایه در‌ یک ماه اخیر نشان می دهد گروه خودرویی با وجود نوسانات زیاد تالار شیشه ای در‌ هفته های اخیر، روند رو به رشد خود را حفظ کرده و از این حیث سود بالایی را نصیب سهامداران خود کرده است.
در این بین گروه بهمن(خبهمن) امروز با ارزش تقریبی ۱۲۵۰ تومان برای هر سهم در حال حاضر با ارزش ترین سهام را در بین خودروسازان از آن خود کرده و بعد از آن هم پارس خودرو (خپارس) امروز با ارزشی تقریبی معادل ۶۸۰ تومان برای هر سهم در رده دوم این جدول از لحاظ ارزش سهام قرار گرفته است.
گروه بهمن با نماد خبهمن در یک ماه اخیر روند رو به رشد خود را حفظ کرده و توانسته ارزش هر سهم خود را از حدود ۹۰۰ تومان به کانال ۱۳۰۰ تومان برساند.
بررسی ارزش سهام این شرکت در ۳ ماه اخیر نشان می دهد ارزش هر سهم خبهمن از حدود ۴۰۰ تومان در اسفندماه سال گذشته به حدود ۱۳۰۰ تومان در خرداد ماه امسال رسیده و در واقع توانسته از این منظر یکی از پیشتازان بازار سرمایه در افزایش ارزش سهام خود باشد.
ایران خودرو و سایپا نیز به دلیل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها چند هفته را با نماد بسته منتظر بازگشایی مجدد بودند و حالا استارت دوباره ای در این بازار خوش اقبال داشته اند.
قطعه سازی ها و شرکتهای زیر مجموعه خودروسازان هم با استقبال سهامداران جدید مواجه شده و توانستند امسال را سبز پوش بمانند.
در حال حاضر بیشتر معاملات در بازار بورس متعلق به گروه خودرویی و گروه بانکها و‌موسسات اعتباری است و‌پیش بینی می شود این روند دست کم تا پایان نیمه اول امسال ادامه یابد.
منبع: خودروکار
انتهای پیام/