رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از ارائه خدمات اسکان اضطراری به ۷۵ هزار و ۴۶۳ نفر از متاثرین انواع حوادث در فصل زمستان از سوی نیروهای امدادرسان هلال‌احمر در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش نیکوکار، مرتضی سلیمی با اعلام این مطلب افزود: از روز ۲۰ آذر تا پایان روز ۱۳ اسفند ۹۸، هفت هزار و ۹۳۲ مورد عملیات و خدمات برای امدادرسانی به ۴۴۱ هزار و ۹۸۵ آسیب دیده و متاثر از حوادث جاده ای، سیل، برف و کولاک، کوهستان و نظایر آن با تلاش پنج هزار و ۱۱۳ (نفر در روز) امدادگر و نجات‌گر عملیاتی در طرح ملی امداد زمستانی این جمعیت در سراسر کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: این نیروهای عملیاتی با بهره گیری از هزار و ۲۴۶ پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر در سراسر کشور به ارائه خدمات امدادی از جمله کمک به در راه ماندگان و افراد گرفتار در شرایط جوی برف و یخبندان و ارائه کمک های اولیه، اسکان و تغذیه اضطراری به آسیب دیدگان احتمالی انواع حوادث و سوانح ترافیکی و غیر ترافیکی و سوانح غیر مترقبه در شرایط نا پایدار و بحرانی در فصل زمستان پرداختند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: در اجرای طرح ملی امداد زمستانه دو هزار و ۸۱۳ خودروی امدادی به همراه ۶۰۲ دستگاه موتور آمبولانس و امدادی و ۲۴ فروند بالگرد حضوری فعال و تاثیر گذار داشتند و توانستند چهار هزار و ۱۶۲ نفر از مصدومان انواع حوادث طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت را به مراکز درمان و بیمارستانی منتقل و به ۹ هزار و ۶۷۷ نفر از آنان خدمات امداد و کمک های اولیه را به صورت سرپایی در محل وقوع این حوادث ارائه کنند.

سلیمی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح ملی امداد و نجات زمستانه هلال احمر از روز (چهارشنبه ۲۰ آذر تا روز سیزدهم اسفند ۹۸) ۷۹۰ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات یکهزار و ۴۸۸ نفر از سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر سرعت بخشی در امدادرسانی به سوانح ترافیکی و غیرترافیکی و ارتقای ضریب پاسخگویی جمعیت هلال احمر به حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار و بحرانی در فصل زمستان و ارتقاء سطح آرامش روانی هموطنان و مسافران زمستانی و افزایش ضریب ایمنی جاده ها با حضور محسوس نیروهای عملیاتی هلال احمر در محورهای مواصلاتی در فصل زمستان را از دیگر اهداف اجرا و برگزاری طرح ملی امداد زمستانی جمعیت هلال احمر است.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/