کد خبر: 2072

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد:

پرداخت تسهیلات به ۳ هزار طرح اشتغال روستایی در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از پرداخت تسهیلات به سه هزار طرح اشتغال روستایی در ایلام خبر داد.

به گزارش نیکوکار، شکرالله شیرخانی اظهار داشت: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری در کشور، در رده استان های برتر قرار دارد و موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.

وی گفت: تاکنون سه هزار و ۸۳۶ طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۲۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و ایجاد پنج هزار و ۷۲۵ شغل در استان ایلام پرداخت شده است.

وی از جمله اهداف مهم در اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دانست.

شیرخانی یادآور شد: جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها به ویژه حاشیه شهرها، حمایت از دانش آموختگان دانشگاهی، تثبیت اشتغال پایدار، تأمین بخش مهمی از نیازهای ضروری کشور در استان‌ها و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از واحدهای تولیدی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

شیرخانی تاکید کرد: این تسهیلات با سود چهار، شش و ۱۰ درصد پرداخت می‌شوند و در صورت تخطی گیرنده، از جمله عدم ایجاد اشتغال تعهد شده یا عدم تحقق طرح، تسهیلات اعطایی و یا میزان سود آن با نرخ ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

منبع: مهر

انتهای پیام/