کد خبر: 159

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اعطای ۲۱۸ میلیارد تومان مشارکت های نقدی مردمی برای کمک به هموطنان سیلزده خبر داد.

به گزارش نیکوکار، محمد نصیری افزود: از دوم فروردین سال جاری تا امروز یک رکورد در جلب مشارکت های مردمی برای کمک به سیلزدگان با کمک و حضور سرمایه های اجتماعی ثبت شد که طبق آن ۲۱۸ میلیارد تومان کمک نقدی به حساب جمعیت هلال احمر واریز شده و میزان مشارکت های غیرنقدی نیز ۱۶۳ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه از میان کمک های نقدی مردمی تاکنون مبلغ ۵۵ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: این مبلغ صرف خریداری ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی شده و اعلام هم می کنیم تا آخرین نفری که در سیل لوازم زندگی خود را از دست داده اند، این اقلام را دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه خانه های زیادی به صورت صد در صد در سیل فروردین ۹۸ تخریب شده اند، اضافه کرد: دولت تسهیلات و کمک بلاعوض برای ساخت این خانه ها داده است اما فاصله ای در این میان وجود دارد که سعی داریم بخشی از کمک های مردمی را در این زمینه هزینه کنیم. در زمینه بازسازی خانه ها هم بهترین، موثرترین و جامع ترین راه ممکن را پیش خواهیم گرفت.

نصیری ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده قرار است مابقی این کمک ها در بازسازی منازل افرادی که منازلشان در اثر وقوع سیل و آبگرفتگی اخیر تخریب ۱۰۰ درصدی و به عنوان منازل تیپ یک ارزیابی شده (سقف منازلشان تخریب شده) با همکاری بنیاد مسکن و ستاد بازسازی مناطق سیلزده وزارت کشور هزینه و استفاده شود.

وی با اشاره به این موضوع که واریز کمک های نقدی مردمی برای کمک به سیلزدگان به حساب جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد و در مقاطع بعدی مجددا اطلاع رسانی می شود، خاطرنشان کرد: هموطنان نوع دوست کشورمان در صورت تمایل از روش های زیر همچنان می توانند به سیلزدگان کمک کنند: شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها و همچنین کد دستوری # ۱۱۲۷۸۰* به همراه شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و نیز ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به سیلزدگان در نظر گرفته شده است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/