کد خبر: 1529

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم با اجرای 30 هزار طرح حدود 80 هزار شغل در مناطق محروم کشور ایجاد کنیم.

به گزارش نیکوکار، امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آئین افتتاح سومین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی اجتماعی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور حدود یک سال است که شروع شده و بیش از ۴۳۰ تسهیل‌گر در ۲۸ استان کشور در این طرح مشغول فعالیت هستند و دوره‌ای که اکنون برگزار شده، سومین دوره آموزشی تسهیل‌گران محسوب می‌شود.

وی افزود: سرمایه انسانی، محور توسعه در جوامع است و تسهیل‌گران به عنوان افراد کلیدی بر پروژه‌های اشتغال‌زایی نقش دارند و تا به امروز ۱۸ هزار طرح اشتغال‌زایی با ۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

مدنی بیان داشت: تا پایان امسال نیز ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی با ۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به ثمر خواهد نشست.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در قالب آسمان، سحاب و آفتاب محقق می‌شود و در حال حاضر نیز تسهیل‌گران بنیاد برکت در مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده در حال کار و فعالیت هستند تا بتوانند موجب اشتغال پایدار شوند.

وی افزود: تسهیل‌گران تمامی ظرفیت‌های منطقه را شناسایی می‌‌کنند و داشته‌های افراد متقاضی را از اعم از زمین و فضای مناسب بررسی می‌کنند و براساس آن، تسهیلات لازم را که منجر به اشتغال شود را تعیین می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: یکی از ویژ‌گی‌های این طرح ایجاد معیشت پایدار است و باعث شده که مهاجرت معکوس به شهرها اتفاق نیفتد.

مدنی گفت:‌ طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت توانسته که زنان را توانمند کند و ۴۱ درصد از ۱۸ هزار طرحی که ارائه شده برعهده بانوان است، چرا که طرح‌ها عمدتاً خانگی است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد:‌ با اجرای ۱۸ هزار طرح در کشور بالای ۵ درصد از کسری تولید گوشت را تأمین کرده‌ایم و بیش از ۸ هزار تن گوشت تولید شده است و ۱۲ هزار مترمربع نیز فرش بافته شده و تا پایان سال، تولید گوشت را به ۱۰ درصد افزایش می‌دهیم.

مدنی افزود: در سومین دوره طرح تسهیل‌گران، ۱۶۰ نفر به ۴۳۰ نفر تسهیل‌گر در کشور اضافه می‌شوند و بنیاد برکت ۱۲ سال است که در حوزه محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کند که تاکنون علی‌رغم قرارداد ساخت ۱۶۴۰ مدرسه، ۱۳۰۰ مدرسه را ساخته و همین تعداد نیز مسجد ساخته‌ است.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/