معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۱۰۰۰ مرکز فعال مراقبت در منزل اظهارکرد: پنج کارگروه متشکل از ۴۰ نفر از صاحبنظران حوزه انجمن‌های پرستاری، پزشکی، حقوقی و… در خصوص این بیماری‌ها تشکیل شده است تا استانداردهای خدماتی را تعریف کنند.

در ادامه این برنامه رادیویی دکتر حنان حاجی محمودی – مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران – گفت: طرح پوشش بیمه‌های پنج بیماری از بهمن ماه سال گذشته با تصمیم هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت و به دنبال دستور وزیر بهداشت آغاز شد.

وی افزود: “طرح پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل” درخصوص بیماری‌های مزمن، هزینه‌بر و نیازمند به بستری طولانی‌مدت در بیمارستان شامل بیماران بستری در ICU، مشکلات قلبی، سکته‌های مغزی، سرطان و زردی نوزادان است. از این رو بسته‌های خدماتی را تعریف و این طرح را درخصوص دو بیماری در پنج استان اجرایی کردیم.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران در پایان گفت: بیمارستان‌ها باید در این راستا مشارکت کنند تا بیماران از سر زدن پزشکان به آنان مطمئن شوند. کاهش هزینه‌ها از طریق نظام پرستاری ثابت شده است اما استانداردها نیز باید تعریف شوند تا مجددا باعث تحمیل هزینه‌های اضافی نشود.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/