کد خبر: 12813

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برنامه‌ریزی جهت اتصال ۵ بیمارستان به شبکه متروی پایتخت از طریق تونل خبر داد.

به گزارش نیکوکار، جلسه ستاد مدیریت بحران شهر تهران صبح امروز با موضوع برنامه‌ریزی جهت مقابله با سیلاب‌های احتمالی پیش‌رو با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از مدیران مدیریت در سالن جلسات شهرداری تهران برگزار شد.

علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این جلسه اظهار کرد: خشنودیم که اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل شهرداری تهران را برگزار می‌کنیم؛ پدافند غیرعامل‌ حسب دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد و در کمتر از دو دهه فعالیت خودش، ساختارسازی موفقی را انجام داده است.

وی افزود: رسمیت بخشیدن به کمیته پدافند غیرعامل و کارگروه‌های ذیل آن از جمله دستورات جلسه امروز است؛ ۱۲ کارگروه ذیل کمیته پدافند غیرعامل شهرداری تشکیل شده است؛ در دوره قبلی دبیرخانه این کمیته در معاونت امور مناطق مناطق قرار داشت اما در این دوره به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران منتقل شد.

نصیری درباره اقداماتی که در مدت اخیر در این حوزه اتفاق افتاد، ادامه داد: طرح جامع پدافند غیرعامل از ۶۰ درصد پیشرفت به ۹۹ درصد رسیده و آماده رونمایی است؛ همچنین طرح مطالعاتی افزایش ارتقای امنیت برای ۶ ساختمان در حال پیگیری و انجام است؛ علاوه بر این پیگیری حل مشکل تونل نیک‌پسندی و پیگیری اتصال بیمارستان‌های منتخب به مترو که ۵ بیمارستان داریم که فاصله آن با مترو کمتر از ۵۰ متر است و امیدواریم شرایط اتصال آنها به مترو فراهم شود که بیمارستان‌های “میلاد” و “فیروزآبادی” از این جمله هستند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره مصوبات پیشنهادی جلسه توضیح داد: امیدواریم امسال اتصال یک بیمارستان از ۵ بیمارستان مورد نظر به مترو انجام شود، همچنین افزایش ضریب ایمنی مترو، تهیه بانک اطلاعاتی ۳ بعدی فضاهای زیرسطحی، احداث بوستان پدافند غیرعامل، مطالعات پدافند غیرعامل در خطوط توسعه‌ای و خطوط جدید مترو، تهیه پیوست پدافند غیرعامل برای کلیه پروژه های بزرگ مقیاس در شهرداری تهران، مطالعات امکان‌سنجی حذف شبکه گازرسانی کلانشهر تهران و جایگزینی آن با برق از جمله این مصوبات هستند.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر