سرپرست کمیته امداد استان تهران از افتتاح مرکز نیکوکاری مسجد بعثت شهرک اکباتان خبر داد و گفت: با افتتاح این مرکز ۱۴۱ مرکزنیکوکاری در استان تهران مشغول خدمت رسانی به نیازمندان هستند.

به گزارش نیکوکار، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری به اعتماد سازی  بیشتر مردم کمک می‌کنند، تصریح کرد: این مراکز به عنوان پل ارتباطی بین نیکوکاران و نیازمندان عمل کرده و باعث تشویق و ترغیب مردم برای کمک به امور نیازمندان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه رفع فقر به راحتی امکان پذیر نیست، ادامه داد: رفع فقر نیاز به کمک همه جانبه دارد که آموزش و شناسایی فرصت‌ها و همچنین نیازمندان باید انجام شود تا توانمندی فقرا و نیازمندان را به دنبال داشته باشد.

سرپرست کمیته امداد استان تهران مساجد را مرکز شکل‌گیری انقلاب اسلامی دانست و افزود: مسجد مرکز فرهنگی و مردمی است که مردم به آنها اعتماد دارند و ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد باعث می‌شود همه امور نیازمندان به نیکوکاران واگذار شود.

پرپنچی همچنین از کمک ۳۳ میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومانی خیران و نیکوکاران به مراکز نیکوکاری استان تهران خبر داد و گفت: ۳۶۵۷ خیر تاثیر گذار به صورت دائم به مراکز نیکوکاری استان تهران کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: مبلغ ذکر شده درشش ماه نخست امسال برای امور نیازمندان به صورت نقدی و غیر نقدی اختصاص یافته است.

سرپرست کمیته امداد استان تهران خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۴۱ مرکزنیکوکاری فعال در استان به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند که در شش ماه نخست امسال ۱۴ هزار و ۹۶۹ نیازمند از خدمات این مراکز بهره‌مند شدند.

پرپنچی ضمن تقدیر و تشکر از خیران به دلیل همراهی و همیاری آنها در کمک به نیازمندان تاکید کرد: کمک‌های تنها نقدی نیست بلکه متخصصان، معلمان و پزشکان می‌توانند در زمینه تخصصی خود به نیازمندان کمک کنند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/