معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد از توزیع ۲۵ میلیون پرس غذا و یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته غذایی میان نیازمندان از ابتدای ماه محرم تاکنون خبر داد.

به گزارش نیکوکار، عسگریان در مراسم افتتاح بزرگترین موکب و خوان احسان حسینی علیه السلام که به نیابت از شهدای واقعه کربلا برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین شبکه خیر و احسان در سطح کشور شکل گرفته و در حال حرکت است، گفت: اکنون بیش از ۸۰۰۰ مرکز نیکوکاری که خیر و احسان را به جای جای نقاط کشور می برند در کشور شکل گرفته و در حال فعالیت است.

وی با اشاره به اینکه در ایران همدل ۲۱ میلیون پرس غذا و بیش از ۲٫۵ میلیون بسته غذایی میان محرومان توزیع شد، اظهار کرد: بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان مردم کمک کردند. در عید قربان ۶ میلیون و ۶۰۰ پرس غذا سرو و بیش از ۶۰۰ هزار بسته غذایی توزیع شد.

عسگریان با اشاره به اینکه از ابتدای ماه محرم تاکنون از توزیع ۲۵ میلیون پرس غذا و یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته غذایی عبور کردیم، اظهار کرد: در مجموع بیش از ۵۰ میلیون پرس غذا و بیش از ۵ تا ۶ میلیون بسته غذایی توزیع شده است.

عسگریان در ادامه با اشاره به اینکه مبلغی که مردم در این ایام کمک کردند حدود سه هزار میلیاردتومان است، ادامه داد: این تکه ای از خیر و احسان است که کمیته امداد آن را سازماندهی می‌کند و مردم پای کار هستند. حیف است این ظرفیت بالقوه نادیده انگاشته شود.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد افزود: اکنون این مراکز نیکوکاری در حوزه شور عاطفه ها فعالیت می‌کنند.

عسگریان بیان کرد: باتوجه به تفاهم نامه هایی که وجود دارد تا انتهای سال از ۱۰ هزار مرکز نیکوکاری عبور می‌کنیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/