کد خبر: 10319

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم اتخاذ راهبرد رونق نشاط عمومی در قالب برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی در مناطق حاشیه نشین کشور تاکید کرد و گفت: امروز اهتمام جدی در همه دستگاه های حاکمیتی و اجرایی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در محلات وجود دارد.

به گزارش نیکوکار، علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در چهاردهمین نشست طرح تحول محلات کشور که با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در محلات و مناطق حاشیه نشین کشور اولویتی جدی و اساسی در کشور است؛ گفت: واقعیت امر این است که امروز اهتمام جدی در همه دستگاههای حاکمیتی و اجرایی کشور در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در محلات وجود دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مهم ترین چالش محلات کشور، گسترش اعتیاد است؛ گفت: در مساله اعتیاد نقطه هدف نباید صرفا مساله مواد مخدر باشد زیرا که به تجربه دیده شده که کنترل مواد و محدود ساختن دسترسی به آن عملا باعث سوق دادن فرد معتاد به زمینه های دیگر اعتیاد می شود.

آقا محمدی با تاکید بر اینکه امروز راهکار اساسی و پایدار در کاهش آسیب های اجتماعی در محلات و مناطق کم برخوردار کشور، تقویت زیرساخت ها و امکانات فرهنگی و آموزشی است؛ گفت: باید امکان انتخاب سرگرمی برای افراد در محلات کشور فراهم شود که تحقق این امر می تواند باعث افزایش شادی و نشاط در محلات بشود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز جامعه و افراد، نیاز به حال خوب و زیست سالم دارند؛ گفت: سلامت جامعه و افراد مستلزم عملکرد مناسب و متوازن نهادهای عمومی در تمامی عرصه های کارکردی است.

وی با اظهار این موضوع که انحراف از کارکردهای واقعی آسیب زا است، گفت: برای تغییر یا کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اصلاح کارکرد نهادها در تمامی عرصه امری واجب است و باید نهادها به سمت ارائه خدمات کارآمد و به روز به نفع مردم حرکت کنند.

آقا محمدی افزود: وقتی شادی و نشاط عمومی در جامعه تضعیف شود؛ نمود عینی و اثر مستقیمش در گسترش آسیب های اجتماعی به شکل اعتیاد و بیماری های روحی و روانی جلوه گر می شود.

وی گفت: برای همین باید با اتخاذ راهبرد رونق نشاط عمومی در قالب هایی نظیر برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی در افزایش شادی و نشاط عمومی کوشید و در نظر داشته باشیم که جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به تعلق اجتماعی و بودن در کنار یکدیگر نیاز دارد.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/