کد خبر: 9632

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

اورژانس اجتماعی فرد را از وضعیت مخاطره‌آمیز نجات می‌دهد

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: اورژانس اجتماعی با شماره تلفن ۱۲۳ می‌تواند افراد را از وضعیت مخاطره‌آمیز مانند موارد اقدام به خودکشی یا تفکر خودکشی یا فرار از منزل نجات دهد.

به گزارش نیکوکار، محمود علی‌گو با بیان اینکه مجموعه اورژانس اجتماعی شامل فعالیت‌هایی است که در حوزه‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی اقدام به مداخلات اجتماعی می‌کند، افزود: اورژانس اجتماعی در زمینه‌های کودک‌آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری و سالمندآزاری، اقدام به خودکشی، تفکر خودکشی، خشونت خانگی و فرار از منزل و همانند این مسائل مداخله می‌کند.

وی تاکید کرد: خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی می‌تواند در شرایطی که فرد، اطرافیان، دوستان یا همسایگان در وضعیت مخاطره‌آمیز قرار دارند، مداخله کند.

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: در این شرایط خود فرد در معرض خطر یا اطرافیان او می‌توانند با شماره ۱۲۳ تماس بگیرند و کارشناسان اورژانس اجتماعی کمک می‌کنند که فرد از وضعیت مخاطره‌آمیز نجات یابد.

علی‌گو خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۶۰ مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور فعالیت دارند؛ همچنین ۲۵۶ پایگاه خدمات اجتماعی در ۳۱ استان کشور فعال است و خط تلفن فوریت‌های اجتماعی ۱۲۳ به ‌صورت رایگان و شبانه‌روزی فعالیت دارد.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/