کد خبر: 4848

در راستای اجرای مرحله دوم «پویش ایران همدل» صورت گرفت

آغاز توزیع ۱.۵ میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی

رئیس بنیاد مستضعفان از آغاز توزیع ۱.۵ میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی توسط بنیاد مستضعفان به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش نیکوکار، سید پرویز فتاح در مراسم آغاز توزیع ۱.۵ میلیون بسته معیشتی میان خانوادههای کم برخوردار و اقشار ضعیف جامعه اظهار کرد: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و جلسه با نهادهای دیگر مقرر شد بنیاد مستضعفان، ۱.۵ میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی را طی ۳ مرحله متوالی در ۳ بازه یک ماهه، میان اقشار ضعیف و کم برخوردار توزیع کند که ارزشی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان، با اشاره به بازدید اخیر خود از شهرستانهای، اسلامشهر، ملارد، بهارستان، شهریار، شهرقدس، رباط کریم، پاکدشت، قرچک، ورامین، پیشوا و استان البرز گفت: امروز روند توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی آغاز می شود که شامل بستههای معیشتی و کارتهای خرید ۳۰۰ هزار تومانی است که در ۱۰ شهرستان جنوب و غرب تهران و استان البرز و ۱۵ منطقه هدف بنیاد مستضعفان، توزیع شود.

وی تاکید کرد: در این مرحله به دنبال جلسات ۴ روزه با مسئولان شهرستانهای جنوب و غرب استان تهران و همچنین استان البرز مقرر شد تا پایان هفته جاری مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در اختیار تمام مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در این شهرستانها توزیع شود و ۱۵۰ هزار بسته دیگر نیز میان خانوادههای نیازمندی که تحت پوشش این نهادهای حمایتی نیستند توسط گروههای جهادی و مردمی توزیع خواهد شد.

فتاح با بیان اینکه سایر بستههای معیشتی در نظر گرفته شده، در میان محرومان و مستضعفان ۱۵ منطقه هدف بنیاد مستضعفان توزیع می شود گفت: در مرحله قبلی، بنیاد مستضعفان متعهد به توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی ۲۰۰ هزار تومانی شده بود که عملا، تعداد بستههای توزیعی توسط بنیاد به بیش از ۶۰۰ هزار بسته افزایش یافت.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مشکلاتی که تورم و شرایط اقتصادی اخیر برای خانوادههای نیازمند ایجاد کرده است گفت: در این مرحله، گرچه ارزش بستههای معیشتی بنیاد مستضعفان به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته و قیمت هر بسته معیشتی از ۲۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رسید، ولی کفاف این شرایط را نمی دهد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه این کمکهای بنیاد مستضعفان، قطره ای در برابر دریای کمکهای مردمی است، خاطرنشان کرد: ما این اطمینان را می دهیم که بنیاد مستضعفان در این شرایط اقتصادی، با تمام وجود و توان، کنار مردم خواهد ایستاد و هیچ مضایقهای برای کمک به مردم بخصوص محرومان و مستضعفان نخواهد داشت.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/