رئیس کمیته امداد از کمک ۱۹۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به این نهاد برای مقابله با شیوع کرونا در خانواده‌‎های تحت حمایت خبر داد.

به گزارش نیکوکار،‌ سیدمرتضی بختیاری با تقدیر از توجه ویژه بنیاد مستضعفان به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد گفت: بنیاد مستضعفان از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در کشور تاکنون ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و مقابله با این بیماری در خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان، در اختیار این نهاد قرار داده است.

وی با اعلام جزئیات کمک‌های بنیاد مستضعفان به کمیته امداد، افزود: بنیاد مستضعفان در مرحله نخست ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور پیشگیری و کنترل شیوع کرونا در جامعه هدف، در اختیار کمیته امداد قرار داد که این رقم با اولویت بیماران خاص و صعب‌العلاج، مادران شیرده و باردار و سالمندان به صورت نقدی برای تهیه اقلام بهداشتی مقابله با کرونا به سرپرستان خانواده اختصاص یافت. بخشی از این اعتبار به صورت نقدی و مابقی از طریق تهیه بسته‌های بهداشتی، در اختیار مددجویان قرار گرفت. همچنین مبلغ پنج میلیارد تومان نیز از سوی بانک سینا وابسته به بنیاد مستضعفان به همین منظور به کمیته امداد تخصیص یافته و به مددجویان این نهاد ارائه شد.

رئیس کمیته امداد همچنین به کمک ۴۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان اشاره و تاکید کرد: این مبلغ برای کمک به نیازمندان واجد شرایط غیر تحت حمایت امداد، با تمرکز بر ساکنان حاشیه شهرها و با اولویت افرادی که مشاغل و درآمد آنها بر اثر کرونا دچار مشکل پیش‌بینی شده بود که براساس سرانه خانوار یک نفره ۱۵۰ هزار تومان، ۲ نفره ۲۵۰ هزار تومان، سه نفره ۳۵۰ هزار تومان، چهار نفره ۴۵۰ هزار تومان، پنج نفره و بیشتر ۵۰۰ هزار تومان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بختیاری خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان در ادامه کمک‌های خود به مددجویان و نیازمندان، مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان نیز در اختیار استان‌های مختلف قرار داد که این رقم نیز میان خانواده‌های مستمند و آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/