ستاد دیه کشور اعلام کرد: ۶۷۳۶ زندانی غیرعمد نیازمند کمک‌های خیران هستند و همه جشن‌های گلریزان ویژه ماه مبارک رمضان امسال به دلیل پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در قالب گلریزان‌های تلویزیونی و آیین‌های زنده در فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش نیکوکار،‌ ۱۳ هزار و ۷۰۰ محکوم جرایم غیرعمد در کشور در زندان هستند و طبق بررسی‌های به عمل آمده از سوی گروه‌های تحقیق، ۶ هزار و ۷۳۶ نفر از این افراد واجد شرایط برای دریافت کمک‌های نوعدوستانه هستند.
براساس این گزارش، در راستای حفظ سلامت خیران با عنایت به توافق‌های انجام شده با مراکز صدا و سیما در استان ها، برنامه‌های مربوط به حبس زدایی محکومان جرایم غیرعمد امسال در قاب شیشه‌ای تلویزیون برگزار می شود و طبق جدول زمانبدی سیمای استانی به طور زنده هر شب یک جشن گلریزان را برگزار و تمامی عواید حاصل از آن را به مددجویان تحت حمایت ستاد دیه اختصاص می دهند.
برگزاری ‌گلریزان‌های زنده در اینستاگرام
با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی افزون بر برنامه‌های تلویزیونی برخی از استان‌ها از جمله استان یزد با دعوت از چهره‌های مطرح هنری و ورزشی گلریزان‌های زنده مجازی را در طول این ماه برگزار می کند.
این اقدام با هدف ترغیب آحاد مختلف اجتماعی برای مشارکت در امر حسنه آزادی بدهکاران غیربزهکار برنامه‌ ریزی شده است.
طبق اعلام ستاد دیه کشور، این نهاد متولی جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان غیرعمد است و با توجه به فعالیت‌های اخیر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند، خیران مراقب باشند در دام شیادان فضای مجازی قرار نگیرند، این نهاد حمایتی تنها مرجع رسمی در حوزه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به شمار می‌رود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/