رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور از واریز ۲۵۰ هزار تومان به حساب معلولان شدید و خیلی شدید برای تهیه لوازم بهداشتی به منظور جلوگیری از ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش نیکوکار، در خصوص ابتلای معلولان ضایعه نخاعی که در منازل نگهداری می‌شوند به بیماری کرونا گفت: در چند استان این مورد دیده شده است. این افراد به دنبال بروز علائم به بیمارستان منتقل شدند که برای مثال یکی از آنها احتمالا به دلیل دیالیزی بودن در محیط بیمارستان مبتلا شده است.

وی افزود: خانواده این افراد تحت نظر قرار گرفتند و آموزش‌های لازم نیز در اختیارشان قرار گرفته و وسایل بهداشتی نیز به آنها تحویل داده شده است.
نفریه با بیان اینکه بیشتر معلولان ضایعه نخاعی دچار مشکلاتی نظیر زخم بستر، بیماری‌های کلیوی و بیماری‌های زمینه‌ای دیگر هستند، تصریح کرد: برای همه آنها و کسانی که معلولیت شدید داشته و پرستاری در منزل می‌گیرند، ۲۵۰ هزار تومان به حسابشان برای تهیه لوازم بهداشتی واریز شده است.

به گفته رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور، در مجموع ۴۰ هزار نفر که در معرض بیشترین خطر برای ابتلا به کرونا بودند کارت‌هایشان برای تهیه لوازم بهداشتی شارژ شد.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/