رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: با پیگیری‌های انجام شده، بزودی زبان اشاره به برنامه‌های آموزشی شبکه آموزش صدا و سیما اضافه می‌شود.

به گزارش نیکوکار، سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست مجازی با رؤسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان‌ها با تأکید بر اینکه در این ایام هدف اصلی ما رصد لحظه‌ای و اعمال مدیریت صحیح است، اظهار کرد: به موازات فرصت‌هایی که صدا و سیما در اختیار آموزش و پرورش قرار داده است باید از ظرفیت فناوری اطلاعات و آموزش‌های مجازی نیز برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های منزل محور، استفاده از بستر موبایل و نرم‌افزارهای موبایلی و پایگاه آموزش مجازی از دیگر ظرفیت‌های آموزشی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه است، تصریح کرد: در شرایط حاضر معلمان، فراگیران و خانواده‌ها آمادگی بیشتری برای آموزش‌های مجازی دارند و باید از این موقعیت نهایت استفاده را برد.

حسینی با تأکید بر پایش و ارزیابی مدارس گفت: وضعیت سلامت، بهداشت، پیشگیری و وضعیت آموزشی مدارس و دانش‌آموزان باید مدام رصد و پایش شود و استان‌ها روزانه گزارشی از وضعیت مدارس به ستاد ارائه دهند.

وی در ادامه با تشریح اهداف ستاد مدیریت بحران و آموزش مجازی اظهار داشت: ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی، پرورشی و توانبخشی مبتنی بر عدالت محوری، جلوگیری از وقفه در ارائه خدمات آموزشی، پرورشی، توانبخشی و مشاوره به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، بهره‌مندی از ظرفیت‌های فضای مجازی در شرایط خاص، تقویت و تعمیق یادگیری دانش‌آموزان از طریق استمرار فرایند آموزش، جلب مشارکت بیشتر اولیای دانش‌آموزان از طریق بستر آموزش الکترونیکی و آموزش‌های منزل محور و خانواده بنیان را از اهدف ستاد بحران و آموزش‌های مجازی سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

حسینی، جلوگیری از گسترش کرونا و آموزش‌های جایگزین برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را دو هدف اصلی کار در این ایام دانست و ادامه داد: ویروس کرونا با تمام سختی‌هایی که برای جامعه ایجاد کرده است اما موجب گسترش بهداشت و سلامت، جلوگیری از تجمعات، ایجاد شبکه‌های شاد و رشد در آموزش و پرورش، تولید محتواهای آموزشی و استفاده از ظرفیت صدا و سیما در امر آموزش شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش، سومین بخش مدیریت بحران و آموزش مجازی را مشارکت محوری دانست و افزود: طرح‌های مشارکت از مدرسه تا ستاد، پارلمان مجازی معلمان، مجمع مشورتی اولیا، طرح جام و مجلس مجازی دانش‌آموزان نیز می‌تواند به گسترش آموزش‌های مجازی کمک کنند.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/