معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: فاز نخست صندوق ضمانت تسهیلات مددجویان کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار راه اندازی شد.

به گزارش نیکوکار، حجت‌الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص تشکیل صندوق ضمانت تسهیلات برای مددجویان اظهار داشت: در حال حاضر برای پرداخت تسهیلات سریع‌تر و آسان‌تر به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) صندوقی با عنوان ضمانت تسهیلات تشکیل شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر این صندوق ۳۵ میلیارد تومان اعتبار دارد که در زیرمجموعه صندوق امداد ولایت تشکیل شده است و می‌تواند تسهیلاتی را تا سقف ۳۵۰ میلیارد تومان برای مددجویان ضمانت کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این صندوق از چه زمانی رسماً آغاز به کار می‌کند،‌گفت: در فاز اول آن زنان سرپرست خانوار که در تأمین ضمانت‌های لازم مشکل دارند، می‌توانند از این صندوق استفاده کنند.

عبدالملکی بیان داشت: به مددجویان سیل‌زده سیستان و بلوچستان هم از این صندوق تسهیلات و ضمانت‌هایی ارائه خواهد شد و در همین راستا هم رئیس سازمان برنامه و بودجه ۵ میلیارد تومان برای ضمانت وام مددجویان استان کردستان و ۲۰ میلیارد تومان هم برای ضمانت وام مددجویان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته است.

وی یادآور شد: در آینده این صندوق به مددجویانی که مشکل در تأمین ضمانت بانکی دارند کمک خواهد کرد و این اقدام هم با تأیید تیم کارشناسی و شعبات کمیته امداد خواهد بود.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/