کد خبر: 2030

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری از توافق این سازمان با دانشگاه علوم پزشکی برای ارایه خدمات متادون درمانی در گرمخانه‌ها خبر داد.

به گزارش نیکوکار، سید مالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری با بیان اینکه در گرمخانه‌های بزرگ موجود در تهران پزشک مستقر داریم، گفت: این پزشک به صورت شبانه روزی حضور داشته و آماده خدمات رسانی به جامعه هدف است.

وی با تاکید بر اینکه در سامان سرا‌ها نیز پزشک مستقر به شکل شبانه روزی حضور دارد، افزود: در گرمخانه‌هایی که سایز کوچک‌تر دارند نیز حضور پزشک دو تا سه روز در هفته در نظر گرفته شده است.

حسینی با بیان اینکه اگر موردی دچار بیماری خاصی باشد از طریق نیرو‌ها به گرمخانه شبانه روزی منتقل شده و ویزیت می‌شود، تصریح کرد: اگر لازم باشد ارجاع به مراکز درمانی نیز صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا غربالگری در خصوص افراد مراجعه کننده به گرمخانه‌ها صورت می‌گیرد یا خیر، گفت: غربالگری در گرمخانه‌ها انجام نمی‌شود.

حسینی ادامه داد: توافقی با دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است تا برخی خدمات درمانی از جمله متادون درمانی در گرمخانه‌ها انجام شود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری با بیان اینکه پیشنهاد استعمال مواد در گرمخانه‌ها ارایه شده است، گفت: در حال تلاش هستیم برای شرایط خاص مانند روز‌هایی سرد سال امکان استعمال مواد در گرمخانه‌ها را فراهم کنیم، زیرا به این ترتیب آسیب‌های احتمالی کمتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در روز‌های سرد سال همه گرمخانه‌ها شبانه روزی است، افزود: اگر گزارشی مبنی بر بیرون کردن معتادان در روز‌ها به ما برسد به طور حتم برخورد با مسئولان گرمخانه صورت می‌گیرد.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/