مدیرکل امور اجرایی توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آخرین جزئیات پویش ملی «شور عاطفه‌ها» که امسال از ۱۵ مردادماه برگزار شده و تا ۱۵ مهرماه ادامه دارد را تشریح کرد.

به گزارش نیکوکار، حسین گیلاسی با بیان اینکه یکی از اهداف و وظایف کمیته امداد کمک به امر آموزش، تربیت و شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان نیازمند تحت حمایت است، گفت: بر این اساس همه ساله در آستانه شروع سال تحصیلی، کمیته امداد آیین ملی و مردمی پویش ملی «شور عاطفه‌ها» را در سراسر کشور برگزار می‌کند.

به گفته وی، پویش ملی شور عاطفه‌ها چهار هدفِ ترویج فرهنگ و سنت حسنه انفاق و نیکوکاری و خیریه احسان در جامعه اسلامی در راستای کمک به تحصیل علم‌آموزی نوجوانان و جوانان، فرهنگ‌سازی فرصت حضور و مشارکت آحاد مردم کشور در موضوع کمک به انفاق و نیکوکاری برای تحصیل دانش‌آموزان، افزایش هم‌بستگی و انسجام اجتماعی عمومی در جامعه، اجرایی کردن نیت نیکوکارانه در موضوع تحصیل نیازمندان، تامین نیازهای دانش‌آموزان در آستانه ورود به سال تحصیلی با مشارکت آحاد مردم و هدفمندسازی و هدایت انفاق مردم در جهت تحصیل جوانان نیازمند را دنبال می‌کند.

مدیرکل امور اجرایی توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه بازه زمانی اجرای پویش ملی شور عاطفه‌ها در سال جاری برای ۲ ماه (۱۵ مردادماه تا ۱۵ مهرماه) در نظر گرفته شده است، درخصوص زمان اجرای عملیاتی کردن این طرح نیز خاطرنشان کرد: اجرای پویش ملی شور عاطفه‌ها در معابر شهری، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در هفته سوم شهریورماه، در مصلی‌های نماز جمعه سراسر کشور در جمعه آخر شهریورماه و در مدارس در هفته اول مهرماه خواهد بود.

گیلاسی در پاسخ به سوالی درخصوص مکان‌هایی که برای دریافت کمک به پویش ملی شور عاطفه‌ها برنامه‌ریزی‌ شده است، نیز بیان کرد: دفاتر اداره کمیته امداد در سراسر کشور، مراکز نیکوکاری و مدارس از مکان‌هایی هستند که خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به این مراکز تحویل دهند.

وی درباره روش‌های جذب کمک‌های مردمی تصریح کرد: مردم می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۹۱۹ واریز کنند. همچنین خیرین و نیکوکاران می‌توانند با کد دستوری #۸۸۷۷* و #۱۲* کمک‌های خود را در پویش شور عاطفه‌ها اهداء کنند.

مدیرکل امور اجرایی توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: در استان‌های سراسر کشور نیز شماره کارت و کد دستوری اختصاصی برای این پویش در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/