کد خبر: 1215

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از استقرار ستاد گمشدگان بهزیستی استان در مرز خسروی و در محل موکب این اداره کل خبر داد.

 به گزارش نیکوکار، فاطمه رضوان مدنی از استقرار ستاد گمشدگان بهزیستی استان در محل مرز خسروی و در محل موکب این اداره کل در مرز خبر داد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: این ستاد به منظور خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در این ستاد تیم های اورژانس اجتماعی بهزیستی ۱۲۳ مستقر بوده  و به شناسایی افراد گمشده و مجهول الهویه در هر سنی اقدام می کنند.

رضوان مدنی ادامه داد: مددکاران و نیروهای اورژانس اجتماعی تا زمان سپردن افراد گمشده به خانواده هایشان، به این افراد خدمات مورد نیاز را ارائه کرده و پیگیری های لازم را انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه برای چهارمین سال پیاپی نسبت به برپایی دو موکب در مسیر تردد زائران اربعین حسینی جهت ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدف بهزیستی و زائران گرامی اقدام کرده است.

این مسئول افزود: موکب شماره یک به نام موکب حضرت علی اصغر(ع) در کرمانشاه کیلومتر ۱۵ جاده ماهیدشت مقابل سیمان سامان  واقع شده که نسبت به ارائه خدمات لازم به زائران کربلای معلی به ویژه معلولین و جانبازان گرامی اقدام می کند.

وی از برپایی غرفه خدمات کمک توانبخشی شامل تعمیر ویلچر، واکر، عصا، کالسکه، سمعک و … خبر داد و گفت: همانطور که گفته شد، ستاد گمشدگان و راهنمای ناشنوایان نیز در این موکب استقرار یافته است.

رضوان مدنی از استقرار تیم های اورژانس اجتماعی (۱۲۳) جهت ارائه خدمات مشاوره ای و تخصصی به زائران نیز در موکب مذکور خبر داد و گفت: برپایی غرفه فرهنگی و پرسمان دینی، برپایی غرفه ارائه آثار دستی مددجویان تحت پوشش بهزیستی، جانمایی نمازخانه آقایان و خواهران، سرویس بهداشتی و حمام و پذیرایی از زائران  در سه وعده غذایی و میان وعده از دیگر خدمات ما در این موکب است.

وی گفت: موکب شماره ۲  ما نیز در شهرستان قصرشیرین به سمت مرز خسروی و مسیر تردد زائران گرامی به سمت عراق واقع شده است که به ارائه خدمات تخصصی کمک توانبخشی شامل (تعمیر ویلچر، واکر، عصا، کالسکه، سمعک و …) می پردازد و به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمت به زائرین کربلای معلی است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه همچنین از استقرار تیم های اورژانس اجتماعی (۱۲۳) جهت ارائه خدمات تخصصی مشاوره‌ ای و رابط ناشنوایان ستاد گمشدگان و پذیرایی زوار گرامی به عنوان دیگر فعالیت‌های موکب مذکور یاد کرد.

رضوان مدنی خاطرنشان کرد: مواکب بهزیستی استان کرمانشاه هم اکنون در حال خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی بوده و فعالیت آنها تا ۲ روز پس از اربعین و ۲۹ مهر ماه جاری ادامه دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/